Co można wykorzystać w zastępstwie płynu do mycia podłóg?

dom

Written by:

Podłoga to element każdego wnętrza, który w największym stopniu narażony jest na rozmaite zabrudzenia. W wielu przypadkach kroczymy po niej w butach, pozostawiając mnóstwo brudu przyniesionego z zewnątrz. Praktycznie co chwilę upadają na nią rozmaite przedmioty – łącznie z pożywieniem oraz innymi rzeczami, które pozostawiają po sobie nieprzyjemne plamy.
    Dlatego też troska o prawidłową pielęgnację podłogi jest bardzo ważnym zadaniem. Jest to jednocześnie o tyle problematyczna rzecz, że podłogi wykonuje się z materiałów charakteryzujących się bardzo zróżnicowanymi właściwościami. Właściwie każdy z nich może od nas wymagać trochę odmiennego traktowania, bo konkretne produkty czystości sprawdzają się tu kompletnie inaczej.

Zastępstwo dla środków do mycia podłóg

    Na rynku znajdziemy obecnie wiele produktów stworzonych do mycia podłóg. Nierzadko faktycznie są one bardzo skuteczne, tym bardziej, że poszczególne z nich są przeznaczone do czyszczenia wybranych materiałów. Trzeba jednak zastanowić się nad tym, czy ich regularne używanie faktycznie jest dobre.
    Podobnie jak większość innych środków czystości, także płyny do podłóg mają w swoim składzie mnóstwo substancji chemicznych. Z jednej strony wpływa to na ich skuteczność, ale równocześnie powoduje, że ich długotrwałe stosowanie nie jest dobre dla naszego organizmu. Tego typu środki bardzo negatywnie wpływają również na nasze środowisko naturalne. Ich składniki dostające się do obiegu wody przyczyniają się do jej degradacji.
    Ponadto szukanie alternatyw dla tego typu produktów może dobrze wpłynąć na nasz domowy budżet. Nierzadko przeznaczamy wiele pieniędzy na takie środki nie mając świadomości tego, że w domu posiadamy mnóstwo innych substancji, którymi równie dobrze można skutecznie umyć podłogę.

Naturalne metody mycia podłogi

    Istnieje sporo naturalnych substancji, które bardzo dobrze usuwają różne zabrudzenia z podłogi. Najpopularniejszą propozycją jest ocet. Jedną szklankę wody wystarczy wymieszać w mniej więcej pięciu litrach wody, aby uzyskać skuteczny środek do czyszczenia. Dla lepszego zapachu warto dodać do niego olejki eteryczne. Mamy dzięki temu znaczny wybór w kwestii tego, jak będzie pachniała nasza podłoga.
    Inny tradycyjny sposób wymaga trochę większych nakładów czasu, ale jest bardzo efektywny. Bez problemów możemy stworzyć substancję ze skórek cytrusów. W pierwszej kolejności w słoiku układamy możliwe najwięcej skórek, najlepiej z cytryny, i zalewamy je octem. Do substancji można dodać ponadto niektóre zioła. Taki słoik trzeba odstawić na dość długi czas – najlepiej na cały miesiąc. Później uzyskujemy jednak skuteczny środek do mycia podłogi.

Pozostałe środki chemiczne

    Jeśli nie wykorzystujemy naturalnych produktów, jesteśmy w stanie przynajmniej postarać się ograniczyć stosowanie w swoim domu pochodzących ze sklepu środków chemicznych. Wyjątkowo uniwersalnym środkiem może być przykładowo płyn do mycia naczyń. Płyny takie są produkowane {w taki sposób|tak|, aby potrafiły skutecznie radzić sobie z tłustymi plamami. Sprawdza się to dobrze nie tylko w przypadku naczyń, ale także materiałów podłogowych. W dodatku nie musimy stosować go wiele. W zupełności wystarczą dwie łyżki zwykłego płynu na pełne wiadro wody, aby otrzymać dobrą wydajność. Coś takiego zagwarantuje nam spore oszczędności i równocześnie sprawi, że będziemy wykorzystywali znacznie mniej produktów chemicznych.

Comments are closed.