Czy firma świadcząca usługi budowlane musi mieć pozwolenia?

budowa

Written by:

To coś całkowicie oczywistego, że najczęściej firma budowlana musi posiadać stosowne zezwolenia. W naszym kraju, ale generalnie to nie jesteśmy jakimś wyjątkiem. No przynajmniej w tej materii…

Co jeżeli najzupełniej zdecydujemy się zignorować temat posiadania pozwolenia? No cóż, byłoby dosyć dziwne, gdybyśmy tak podchodzili do kwestii pozwolenia budowlanego. W końcu to akurat żaden sekret, że najzwyczajniej powinniśmy w odpowiedniej porze zgłosić się po potrzebne pozwolenia. Należy mieć nadzieję, iż zdajemy sobie sprawę z owego faktu. Jeżeli jednak tak czy siak całkowicie zignorujemy ów temat, musimy po prostu oczekiwać kłopotów.

Np. będziemy musieli zapłacić karę – nierzadko kwoty są poważne. Na dodatek grozi naszej firmie nawet rozbiórka. Dom wybudowany, wszystko dobrze, lecz okazuje się nagle, że mamy spory kłopot. Tego typu kłopoty są w stanie sprawić wiele reperkusji. Przecież nikt nie powiedział, iż prowadzenie firmy wykonującej usługi budowlanej jest takie proste. Jednakże jeżeli będziemy grać wedle reguł, zapewne wszystko będzie OK.

Nie jest powiedziane, iż pozyskanie zezwoleń jest łatwe, w końcu polska biurokracja jest bardzo poważnym zjawiskiem, dotyka każdego. Bądź co bądź raczej nie ma innej opcji. Jeżeli chcielibyśmy postawić dom czy jakiś inny budynek, musimy starać się o pozwolenie. Najczęściej to tylko formalność, ale jaka piekielnie istotna formalność. Nie można o tym zapominać!

Comments are closed.