Wylewki anhydrytowe w bloku i mieszkaniu
Posadzka jest jednym spośród najistotniejszych elementów remontu. Rzeczą składową decydującą o jej jakości jest wylewka. Profesjonalnie zrealizowana wylewka musi być wolna od pęknięć, gładka, wytrzymała na obciążenia a do tego stosunkowo szybko schnąć.
W przypadku ogrzewania podłogowego wylewka potrzebuje przekazywać ciepło instalacji grzejnej.
Perfekcyjnie płaskie oraz jednolite posadzki
Zaletą wylewki anhydrytowej jest nieomal idealnie prosta oraz gładka powierzchnia. Ciekła konsystencja wylewki anhydrytowej dodaje jej bezpośrednie właściwości samopoziomujące, co pozwala otrzymać doskonale równe a do tego jednolite posadzki. Przygotowanie wylewki jest bajecznie proste. Bynajmniej nie wymaga wykorzystywania specjalistycznych narzędzi, z tego powodu można ją wykonać samemu, zmniejszając tym samym koszt prac remontowych. Na płaszczyźnie wylewki anhydrytowej nigdy nie powstaje warstewka spieku, innymi słowy nie potrzebuje ona specjalnego szlifowania.
Krótki okres realizacji
Wylewkę anhydrytową wykonuje się szczególnie bezproblemowo oraz szybko. Cykl budowy budynków uległ w minionych miesiącach wyraźnemu skróceniu. Zarówno deweloper jak i budowlaniec wyszukuje procedury, która ułatwia uzyskanie założonego celu przy jak najkrótszym terminie realizacji. Zaimplementowanie wylewki anhydrytowej przynosi swobodę zrealizowania ogromnych płaszczyzn w szybkim okresie czasu a także przy zaangażowaniu dość niewielkich nakładów robocizny.
Szybki okres wysychania
Niezmiernie znaczącą zaletą charakterystyczną wszystkich wylewek anhydrytowych jest szybki czas schnięcia. Uzależniony on jest od trzech istotnych składników: grubości wylewki, temperatury otoczenia plus cyrkulacji powietrza. Dobre właściwości wytrzymałościowe wylewek anhydrytowych skutkują, iż jesteśmy w stanie wykonywać je w mniejszych warstwach (na przykład. na powłoce styropianu wystarczy tylko trzy i pół milimetra). Wylewki anhydrytowe w rozróżnieniu od tradycyjnych bynajmniej nie wymagają periodu konserwacji. Przekłada się to na to, że natychmiast po 2 dniach od położenia można pomieszczenie wywietrzyć, tworząc przeciągi.
Podsumowując, nieznaczna grubość a także sposobność relatywnie szybkiego wietrzenia sprawiają, iż czas suszenia wylewek anhydrytowych ulega zdecydowanemu skróceniu w zestawieniu do konwencjonalnych wylewek cementowych. W przypadku wylewek anhydrytowych przygotowanych na ogrzewaniu podłogowym okres czasu schnięcia jest jeszcze krótszy, ponieważ już 7 dób licząc od przygotowania można włączyć nagrzewanie (wylewki cementowe tuż po 28 dniach). Krótszy okres schnięcia wylewki oznacza opcję szybszego rozpoczęcia prac okładzinowych, innymi słowy ograniczenie czasu zakończenia budowy.